Лікування алкоголізму у стаціонарі
Багато хто знає, які проблеми виникають, якщо в сім’ї є запійний алкоголік. Тривале вживання спиртного призводить до тяжкої інтоксикації та розвитку абстинентного синдрому (у народі це називають похміллям). Не завжди людині вдається самостійно припинити вживання алкоголю. Крім того, різка відмова від спиртних напоїв може бути небезпечною. Нерідко фіксуються випадки, коли це призводить до тяжкої інвалідизації і навіть смерті. Тому рекомендується проводити лікування алкоголізму саме в стаціонарі.
Залежно від стану хворого, він може приїхати до клініки самостійно або у супроводі родичів.
Лікування алкогольної залежності у стаціонарі
Алкоголізм – серйозне захворювання з непередбачуваними наслідками. Хтось п’є роками, не маючи проблем зі здоров’ям, а для інших один запій може закінчитися тяжкими наслідками.
На жаль, у нашому менталітеті глибоко зміцнилася пристрасть до алкоголю. Його сприймають навіть із гумором. Страх перед серйозним захворюванням відсутній як такий. Саме тому алкоголізм дуже збільшує статистику смертності. Перші прояви захворювання сприймаються як безневинні посиденьки з друзями. А похмілля, як неприємний наслідок, якого не можна уникнути.
Чарочка за їжею вважається нормою. І вже незабаром щоденний прийом алкоголю стає необхідністю. Щоб не довести проблему до максимуму, слід розпочинати лікування від алкоголізму у стаціонарі якомога раніше.
Коли необхідне стаціонарне лікування алкоголізму
Мало хто визнає алкогольну залежність. Стійка впевненість, що можна самостійно кинути будь-якої миті, часто надовго відкладає лікування. Нерідко успішні та забезпечені люди не можуть контролювати потребу у спиртному та відмовляються від лікування алкоголізму в клініці.
Але навіть якщо алкоголік не визнає наявність проблеми, родичам слід наполягати на лікуванні алкоголізму у стаціонарі. Основним приводом для рішучих дій є потяг до міцних напоїв. Занадто велика кількість спиртного на вечірці, вживання алкоголю більше двох разів на тиждень, запої.
Все це говорить про необхідність звернутися до лікаря. Коли стаціонарне лікування від алкоголізму відкладати не можна:
- Сильний похмільний синдром. Може спричинити інфаркт, інсульт, ниркову недостатність, кому. Без медичної допомоги можуть розвинутись важкі стани, що призводять до інвалідизації або смерті.
- Судоми. Один із тяжких проявів абстинентного синдрому.
- Галюцинації. Говорять про крайню міру інтоксикації, коли токсини вже вплинули на мозок. У такому стані хворий здатний завдати шкоди собі чи оточуючим.
- Біла гарячка. Критична стадія алкоголізму.
Слід пам’ятати, що стаціонар на лікування алкоголізму необхідний у критичних ситуаціях. Вирішення проблеми на ранніх стадіях під постійним медичним наглядом проходить легше та швидше.
Чому краще проводити лікування у стаціонарі в Одесі
Багато клінік, у тому числі й наша, пропонують послугу з виведення із запою вдома. Безперечно, це якісна процедура. Однак лікування від алкоголізму в стаціонарі – це зовсім інший рівень допомоги.
Серед основних переваг слід зазначити:
- Цілодобовий медичний контроль. Кваліфіковані співробітники відстежують усі зміни у стані хворого особисто та за допомогою апаратури.
- Швидке зняття абстинентного синдрому. За допомогою перевірених європейських препаратів фахівці усувають неприємні симптоми похмілля та знижують ризик виникнення ускладнень.
- Детоксикація. Медикаментозна терапія дозволяє вивести продукти розпаду алкоголю, поки вони не завдали критичної шкоди всім органам та системам.
- Контроль. Незалежно від ступеня бажання позбутися залежності, алкоголік може зірватися будь-якої миті. При лікуванні алкоголізму у стаціонарі такий варіант виключено.
- Пацієнти не мають доступу до алкоголю. Гнучка система. При постійному спостереженні лікар може оперативно змінювати стратегію лікування залежно від стану пацієнта.
- Потрібні препарати. Іноді стан хворого потребує застосування сильних медикаментів, які не можна використовувати в домашніх умовах.
Залишились питання?
Задайте їх за номером +38(097)-518-32-88 або залиште свої координати і наш менеджер передзвонить вам через 10 хвилин