Кодування від алкоголізму

Кодування від алкоголізму: плюси та мінуси
Медикаментозне лікування – дієвий спосіб позбутися алкогольної залежності. Багато людей, які бажають вирватися з згубної влади алкоголю, задаються питанням про способи лікування, наслідки кодування від алкоголізму, існуючі протипоказання, плюси і мінуси.
Як впливає кодування на людину
Кодування за допомогою медикаментів – складна процедура, яку проводять професійні лікарі в умовах стаціонару. Перед процедурою з хворим проводять консультацію, збирають анамнез, розповідають, як впливає кодування на організм і як відбувається процедура, що можна і що не можна робити після.
Кодування від алкоголю передбачає введення хімічної речовини в організм алкоголіка: ін’єкційне введення (вена чи м’яз), підшивка ампули під шкіру. Потрапляючи в організм і поширюючись, ліки блокують бажання випити, спрацьовують «стоп-фактор» через розуміння наслідків. Будь-який наступний контакт з алкоголем призводить до інтоксикації – симптомів абстинентного синдрому, болю та інших реакцій організму, у тому числі і небезпечним для життя. Для позбавлення алкоголізму найчастіше застосовують Дисульфирам, Эспераль, Налтрексон.
Чи бувають наслідки після кодування від алкоголізму
Після проходження процедури кодування від алкоголізму людина може повернутись до звичного життя з кількома обмеженнями, які допоможуть уникнути зривів. Щоб проведена процедура була максимально ефективною, не можна:
- вживати спиртне;
- експериментувати для перевірки дії кодування;
- повертатися до старих звичок;
- спілкуватися з людьми, які страждають на алкоголізм.
Дія препаратів, що використовуються при лікуванні, спрямована лише на блокування вироблення ферментів, що розщеплюють етиловий спирт. Медикаменти не мають іншого впливу на організм в цілому і на роботу печінки, нирок та інших органів.
Чи є у кодування побічні ефекти та протипоказання?
Жодних шкідливих наслідків кодування від алкоголізму не повинно бути, якщо процедуру проводить досвідчений нарколог з використанням якісного препарату. Але, як і при інших видах терапії, легкі наслідки можуть проявитися у вигляді фізичного та психологічного дискомфорту, що є природним для початкової стадії відмови від алкоголю. Незважаючи на поширену думку, проблем із потенцією кодування не викликає.
Інші побічні ефекти кодування, як правило, виникають через перебудову організму:
- стрибки кров’яного тиску, тахікардія;
- здуття кишківника, діарея;
- тремор рук та ніг;
- складності у засинанні, безсоння;
- тривожність та швидка збудливість.
За правильної та професійно проведеної процедури важкі наслідки кодування від алкоголізму виключені. Якщо говорити про психологічні наслідки, вони можуть виявитися, але у чоловіків і жінок по-різному. Так, чоловіки частіше страждають від дратівливості та спалахів агресії, що пояснюється особливостями психіки та коригується прийомом заспокійливих та седативних препаратів. У жінок частіше трапляються депресії, з’являється почуття невпевненості у собі, зумовлене неповним усвідомленням проблеми. Зафіксовано випадки посилення апетиту та набору ваги.
Будь-які небажані прояви вимагають додаткового опрацювання з психологом, щоб знизити ризик зриву. На питання, чи шкідливе кодування, відповідь негативна, якщо підготуватися до процедури та врахувати протипоказання.
До основних протипоказань відносять:
- тяжкі психічні розлади, у тому числі алкогольний психоз;
- вже існуючі патології серця, внутрішніх органів;
- онкологія;
- літній вік.
Переваги медикаментозного кодування
Кодування препаратами, порівняно з іншими методиками, має низку переваг:
- мінімальні тимчасові витрати – навіть з урахуванням усіх консультацій та аналізів пацієнту знадобиться 2-4 дні, сама процедура займає кілька годин, а тривалої реабілітації немає потреби;
- доступна вартість порівняно з гіпнотерапією чи тривалим терапевтичним курсами;
- висока ефективність з низькою часткою рецидивів, особливо при комплексній терапії (додатково психотерапія та соціальна реабілітація);
- швидкий ефект препарат починає діяти швидко, стійкий ефект зберігається на весь термін лікування;
- абсолютна анонімність – приватні наркологічні центри гарантують конфіденційність