Амфетамінова залежність

Наркологічна допомога при наркозалежності передбачає комбіноване лікування, що складається з діагностики, детоксикації та медикаментозної та психологічної терапії. У процесі комплексної реабілітації наркозалежних беруть участь кваліфіковані наркологи, психіатри та психологи.
У клініці «Dovira» наркозалежні звертаються для недорогого та якісного лікування амфетамінової залежності в умовах стаціонару, амбулаторно чи вдома. Лікування анонімне.
Дія та способи вживання амфетаміну
Амфетамін – сильний психостимулюючий засіб, що впливає на центральну нервову систему. Він є синтетичним наркотичним препаратом, що збільшує активність нейротрансмітерів дофаміну та норепінефрину в мозку. Амфетамін підвищує настрій, викликає ейфорію, а також знижує апетит та збільшує концентрацію уваги. У помірних дозах препарат застосовується неврологами для терапії нарколепсії та схожих із нею станів. Однак терапія має небезпечні побічні ефекти, викликає звикання і може призвести до необхідності лікування амфетамінової залежності.
Дія речовини на центральну нервову систему призводить до ряду ефектів:
- Підвищення активності. ПАР стимулює центральну нервову систему та підвищує рівень уваги. Він допомагає почуватися більш енергійним, бадьорим та активним.
- Поліпшення концентрації. Речовина покращує здатність фокусуватися на завданнях. Це пояснює його застосування в лікуванні СДВГ, що характеризується проблемами з концентрацією та увагою.
- Спалювання жиру та придушення апетиту. Амфетамін стимулює обмін речовин та підвищує витрату енергії, що призводить до втрати ваги.
- Речовина також знижує апетит, що робить його популярним як складник деяких заборонених препаратів для зниження ваги.
Неконтрольоване споживання амфетамінів може викликати серйозні побічні ефекти та несе суттєві ризики для здоров’я. Тривале зловживання наркотиком може призвести до наркозалежності, психічних розладів, проблем із серцем та інших серйозних ускладнень.
Способи використання речовини
ПАР можна використовувати у різних формах. Спосіб залежить від бажаного ефекту або медичних призначень (якщо йдеться про контрольований прийом).
Основні способи вживання:
- Пероральний. Наркотики можуть продаватися у вигляді таблеток, капсул або порошку, який розчиняється у воді або іншій рідині, яку п’ють. У терапевтичних цілях амфетамін зазвичай приймаються у вигляді таблеток або капсул.
- Ін’єкції. Деякі залежні від речовини люди використовують шприци та роблять ін’єкції. Цей спосіб є найбільш небезпечним, оскільки може призвести до серйозних захворювань, передачі інфекцій, включаючи шкірні.
- Куріння. Раніше амфетамін курили, перетворюючи його на кристали і нагріваючи їх за допомогою спеціальних інструментів або скляних трубок.


Ознаки вживання амфетаміну
Споживання амфетамінів проявляється рядом загальних ознак, які можуть вказувати на їх використання
- Фізичні зміни
- Прискорене серцебиття та підвищений кров’яний тиск.
- Розширення зіниць (мідріаз).
- Бадьорість, надзвичайно високий рівень активності.
- Безсоння або порушення сну.
- Сухість у роті та втрата апетиту.
- Підвищена пітливість та тремор (тремтіння) кінцівок.
- Зміни у поведінці
- Незвичайно підвищена активність та гіперактивність.
- Розлади настрою, часті зміни настрою, можливі ейфорія чи дратівливість.
- Незрозумілий підвищений інтерес до розмов, метушня та надмірна мова.
- Прискорення розумових процесів, швидше реакції на стимули.
- Проблеми з концентрацією та увагою.
- Зниження інтересу до їжі чи зниження ваги.
- Фізичні ускладнення
- Підвищена чутливість та алергічні реакції.
- Нежить або проблеми з диханням.
- Головний біль або мігрені.
- Нервовість, тривожність, панічні атаки або галюцинації.
- Проблеми з обміном речовин та травленням.
Перелічені ознаки можуть бути пов’язані з іншими факторами, і тільки професійний лікарський діагноз може підтвердити вживання амфетамінів.
Як виявити вживання амфетаміну?
Визначення ознак амфетамінової залежності може бути складним завданням, особливо якщо людина намагається її приховати. Однак існують деякі методи та тести, які допомагають виявити вживання наркотику.
- Медичні випробування. Для виявлення в організмі наркотику використовуються аналізи сечі, крові чи слини. Тести зазвичай проводяться в медустановах чи лабораторіях та потребують відповідного обладнання та експертизи.
- Симптоми та ознаки. Вживання амфетамінів супроводжується рядом характерних фізичних та поведінкових ознак: підвищеною активністю, невротичною поведінкою, безсонням, втратою апетиту та іншими ознаками.
- Порушення роботи серця та неспокійна поведінка. Речовина викликає прискорене серцебиття, підвищення артеріального тиску та інші симптоми. Якщо людина відчуває ці стани або виявляє неспокійну поведінку, це може бути пов’язане із вживанням наркотику.
- Психологічна та психіатрична оцінка. У тих, хто вживає наркотик, можуть бути психологічні або психіатричні проблеми: тривога, депресія або порушення настрою.
Відвідування психолога чи психіатра може допомогти виявити ознаки наркозалежності. Однак жоден із цих методів не забезпечує 100% точність у визначенні факту вживання. Для отримання точної діагностики слід звернутися за допомогою наркологу.
Шкода та небезпека амфетамінів
Амфетамін – потужний стимулятор психіки, що викликає небезпечні фізичні та психологічні ефекти.
- Фізичні проблеми. Прийом речовини викликає підвищений кров’яний тиск, прискорене серцебиття та аритмію, може призвести до підвищеної температури тіла (гіпертермії) і спричинити серйозні ускладнення і навіть смерть.
- Проблеми із поведінкою. Регулярне використання психостимулятора розвиває агресію, нервозність, тривогу та панічні розлади. Ті, хто вживає його, страждають від безсоння, занепокоєння, стають не обачними і втрачають контроль над своїми діями.
- Залежність. Регулярне та неправильне застосування амфетамінів призводить до фізичної та психологічної залежності. Наркозалежність має серйозні наслідки для здоров’я та потребує медичної допомоги.
- Припадки та епілептичні напади. Амфетамінова наркозалежність підвищує ризик нападів або епілептичних нападів, особливо у людей зі схильністю до цих станів.
- Побічні ефекти. Речовина викликає головний біль, запаморочення, зміни настрою, втрату апетиту, розлади травлення, проблеми зі сном та тремор.
Небезпечні симптоми виникають при неправильному застосуванні або зловживанні амфетамінами. Якщо ви підозрюєте, що у вас чи у когось із ваших близьких є проблема з наркотиком, рекомендується звернутися за медичною допомогою.
Як позбутися залежності
Позбавлення від амфетамінової наркозалежності від – складний процес, але це можливо, якщо дотримуватися низки рекомендацій
- Звернення за медичною допомогою. Першим кроком є пошук професійної медичної допомоги. Нарколог зможе провести аналіз стану залежного та розробити індивідуальний план терапії.
- Медикаментозна терапія. У ряді випадків для подолання симптомів синдрому відміни наркотику та зменшення потягу до речовини пацієнту потрібні медичні препарати, що призначаються лікарем відповідно до потреб пацієнта.
- Психологічна підтримка та терапія. Для обговорення факторів, що сприяли виникненню пристрасті, та розробці навичок подолання складних для пацієнта ситуацій, психотерапевти проводять із наркозалежними індивідуальні чи групові терапевтичні сеанси.
- Здоровий спосіб життя. Правильне харчування, регулярна фізична активність та відпочинок допомагають зміцнити фізичне та психічне здоров’я.
- Підтримуючі групи. Приєднання до груп підтримки, таких як Анонімні Наркомани (АН), корисне для взаємодії з людьми, які страждають від аналогічної наркозалежності та проходять через такий досвід. Уникнення ситуацій, що сприяють споживанню. На початковому етапі відновлення залежним слід уникати будь-яких ситуацій, здатних спровокувати повернення наркотику.
Лікування залежності від амфетаміну
Лікування від амфетаміну включає комплекс терапевтичних заходів
- Медична детоксикація. Першим кроком є очищення організму від наркотику та зняття симптомів ломки, можливо із застосуванням медикаментів, які полегшують хворому фізичний та психологічний дискомфорт.
- Психотерапія. Різні форми психотерапії, наприклад когнітивно-поведінкова терапію (КПТ) та психоаналіз ефективні при лікуванні амфетамінової наркозалежності. Метою психотерапії є допомога в усвідомленні та зміні поведінки та способу мислення, пов’язаних із вживанням наркотику, а також розробка стратегій подолання спокус та стресу.
- Групова терапія та підтримка. Участь у груповій терапії, наприклад, у групі Анонімних Наркоманів (АН) дає можливість отримати підтримку тих, хто також бореться з амфетаміновою залежністю.
- Розвиток здорових навичок. Турбота про здоров’я, здорові звички та уникнення стресових ситуацій допомагають залежним створити підтримуюче середовище.
- Підтримка соціального оточення. Підтримка сім’ї, друзів та близьких відіграє важливу роль у відновленні наркозалежного.
Залишились питання?
Задайте їх за номером +38(097)-518-32-88 або залиште свої координати і наш менеджер передзвонить вам через 10 хвилин